PEYZAJ MİMARLIĞI AKREDİTASYON ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

Derneğimizin de desteğiyle 5-7 Aralık 2019 tarihlerinde Bartın’da düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Çalıştayı ülkemizin farklı üniversitelerinden öğretim elemanları ve öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin katılımı ile tamamlandı.

ABD, Hollanda ve Almanya’dan uluslararası, yurt içinden Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) ve Peyzaj Mimarlığı Bölümlerimizin değerli öğretim üyelerinden oluşan davetli konuklarımız verimli tartışmalar ile oturumlarda yerlerini aldılar.

11 Oturumda 18 sunum ve Sonuç Paneli ile tamamlanan etkinlik başta Peyzaj Mimarlığı bölümlerimizin kalite süreçlerine yarar getireceği gibi, eğitim-öğretim çalıştaylarının çıktılarının somut olarak gerçekleştirilmesi anlamında da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Etkinliğin ortakları olan Bartın Üniversitesi, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) ve Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği (PEMDER) olarak destekleri için TÜBİTAK’a teşekkür ederiz.