Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dallarında yapılan lisansüstü tezlerin teşvik edilmesi amacıyla Derneğimiz tarafından başlatılan 2021 Yılı Yüksek Lisans ve Doktora Tez Ödülleri sahiplerini buldu.

Başvurular, seçilen jüri üyeleri tarafından ve uluslararası değerlendirme ölçütleri temelinde değerlendirilmiş ve 2021 yılı ödül sahipleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

2021 Doktora Tez Ödülü Sahibi:             Müge ÜNAL ÇİLEK – Çukurova Üniversitesi

2021 Yüksek Lisans Tez Ödülü Sahibi:   Melek YILMAZ KAYA – Düzce Üniversitesi

Başvuran tüm öğrencilerimize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyoruz. Birinci seçilen tez sahiplerini kutluyoruz. Yukarıdaki bağlantıda listesi verilen tüm jüri üyelerimize titiz değerlendirmeleri için şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu yılki lisansüstü tez ödüllerine sponsor olarak destek veren Palmart Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tülay TOSUN’a ve MDesign Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Murat Zübeyir MEMLÜK’e içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tez Ödül Töreni, öğrencilerimizin ve sponsorların katılımıyla Derneğimizin kuruluşunun 4. Yıldönümü olan 15 Ocak 2022 tarihinde Zoom programında gerçekleştirilecek ve YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır.

PEMDER Yarışma ve Başarı Ödülleri Komisyonu